PartnerzyWyszukiwarkaProdukt dniaProducenciZaloguj się |
GOTOWY KLEJ DO PŁYTEK 111 7 KG - Wysokoelastyczny, żywiczny klej dyspersyjny do płytek klasy D2E
Kleje do płytek
58.49
PLN
GOTOWY KLEJ DO PŁYTEK 111 7 KG - Wysokoelastyczny, żywiczny klej dyspersyjny do płytek klasy D2E
GOTOWY KLEJ DO PŁYTEK 111 7 KG
OPAKOWANIE : WIADRO 7 KG
Wysokoelastyczny, żywiczny klej dyspersyjny do płytek D2E
Charakterystyka:
Produkowany w kolorze białym gotowy do użycia klej dyspersyjny. Przeznaczony przede wszystkim do przyklejania wszelkich rodzajów płytek ceramicznych na najtrudniejsze podłoża takie jak płyty OSB, wiórowe, stare okładziny ceramiczne oraz ogrzewanie podłogowe wewnątrz pomieszczeń itp. Idealny do przyklejania płytek mozaikowych. Nie przebarwia kamienia naturalnego. Dzięki długiemu czasowi otwartego schnięcia oraz korekty ułożenia płytki charakteryzuje się łatwą pracą. Po wyschnięciu posiada bardzo wysoką elastyczność, dzięki czemu odporny jest na odkształcenia podłoża. Wodoodporny i mrozoodporny.
Przeznaczenie:
Klej przeznaczony jest do przyklejania płytek ceramicznych ściennych i podłogowych (gres, terakota, klinkier, glazura, płytki mozaikowe), płytek z kamienia naturalnego, a także płytek z tworzyw sztucznych, zarówno do podłoży sztywnych jak i podłoży trudnych (odkształcalnych), dobrze lub słabo przyczepnych, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Podłożami mogą być: betony zwykłe, betony na kruszywie lekkim, betony komórkowe, tynki cementowe i cementowo-wapienne, nośne tynki wapienne, tynki gipsowe, płyty gipsowokartonowe i gipsowo-włóknowe, sztywne płyty wiórowe i OSB, "suche" jastrychy, jastrychy cementowe i anhydrytowe, także z ogrzewaniem podłogowym, stare okładziny ścienne z płytek ceramicznych oraz lamperie z farb olejnych i inne. Klej nadaje się również do mocowania płyt izolacyjnych i dekoracyjnych (np. korkowych). Może być stosowany na zewnątrz oraz w miejscach narażonych na stałe działanie wody np. w basenach.
Dane techniczne:
Skład: dyspersja wodna kopolimeru akrylowostyrenowego, wypełniacze mineralne, domieszki organiczne Klasyfikacja zaprawy wg PN-EN 12004:2008: D2E Gęstość: ok. 1,70 g/cm3 Wytrzymałość początkowa na ścinanie (przyczepność początkowa): ≥ 1,0MPa Wytrzymałość na ścinanie po zanurzeniu w wodzie (przyczepność po zanurzeniu w wodzie): ≥ 0,5MPa Wytrzymałość na ścinanie po starzeniu termicznym (przyczepność po starzeniu termicznym): ≥ 1,0MPa Wytrzymałość na ścinanie w podwyższonej temperaturze ( przyczepność w podwyższonej temperaturze ): ≥ 1,0MPa Wydłużony czas otwarty (przyczepność po czasie ≥ 30 min) : ≥ 0,5MPa
Dane wykonawcze:
Środki gruntujące: GRUNTOLIT-W 301, GRUNTOLIT-SG 302 Temperatura stosowania (powietrza, podłoża, materiałów): od +5°C do +25°C Wielkość zębów pacy: od 3 do 10 mm Czas korekty ułożenia płytki: ≥ 20 minut Czas otwartego schnięcia: ≥ 30 minut Możliwość spoinowania: najwcześniej po 2 dniach; w przypadku układania płytek na płytki, bądź na płyty wiórowe lub OSB – czas ten może się wydłużyć w zależności od grubości warstwy
Zużycie: 1) W przypadku płytek z wyraźnie profilowaną stroną tylną, wielkość zębów pacy odpowiednio zwiększyć 2) Przy nakładaniu zaprawy także na płytkę, zużycie wzrasta o ok. 0,4 do 0,8 kg/m2
Sposób użycia:
Przygotowanie podłoża:
Wszystkie podłoża powinny być właściwie wysezonowane, mieć odpowiednią nośność, być oczyszczone. Wyprawy i powłoki niestabilne, o niedostatecznej przyczepności, należy usunąć. Podłoża betonowe muszą mieć co najmniej 3 miesiące, tynki oraz cementowe jastrychy co najmniej 4 tygodnie, natomiast jastrychy anhydrytowe - co najmniej 2 tygodnie. Jastrychy anhydrytowe należy przeszlifować i odkurzyć. Nierówności podłoża należy zniwelować przy użyciu zaprawy wyrównującej 428. Nierówne powierzchnie podłóg zaleca się wyrównać masą samopoziomującą RENOGRUNT 410, RENOGRUNT 411 lub RENOGRUNT 412. Podłoża silnie i nierównomiernie nasiąkliwe (np. betony komórkowe, płyty gipsowo-kartonowe) oraz podłoża pylące należy zagruntować środkiem GRUNTOLIT-W 301 lub GRUNTOLITEM-SG 302. Przed gruntowaniem jastrychy anhydrytowe zeszlifować i odkurzyć. Jastrychy z asfaltu lanego zaleca się dobrze oczyścić i przyklejać bez użycia gruntu. Płyty wiórowe i OSB należy zeszlifować i dokładnie odkurzyć. Stare okładziny z płytek ceramicznych oraz lamperie z farb olejnych zaleca się dokładnie oczyścić i odtłuścić, następnie pokryć cienką warstwą kleju (warstwa sczepna) i odczekać do wyschnięcia. Wszelkie masy bitumiczne (po usuniętych parkietach) pozostające na podłożu należy usunąć.
Przygotowanie produktu:
Znajdującą się w pojemniku masę dokładnie rozmieszać. W niezbędnych przypadkach skorygować konsystencję przez niewielki dodatek wody.
Sposób stosowania:
Przygotowaną zaprawę należy nakładać na pacę stalową i wykorzystując prostą krawędź pacy rozprowadzać na podłożu cienką warstwą, silnie dociskając. Następnie należy nanieść grubszą warstwę zaprawy i przeciągnąć ją ząbkowaną krawędzią pacy, prowadzonej pod kątem 45-60° do podłoża. Wielkość powierzchni pokrytej zaprawą powinna być dostosowana do możliwości ułożenia płytek, aby nie został przekroczony czas otwartego schnięcia zaprawy klejącej. Można go kontrolować dotykając zaprawy palcem; jeśli do niego już nie przylega, to czas otwartego schnięcia został przekroczony i zaprawę taką należy usunąć z podłoża i nanieść nową. Płytki przykleja się w taki sposób, że kolejną przykłada się jak najbliżej poprzedniej i następnie przesuwa tak, aby powstała spoina odpowiedniej szerokości. Nie należy moczyć płytek przed przyklejaniem! Płytki dociskać i ewentualnie dobijać gumowym młotkiem, aby zaprawa klejąca przylegała do co najmniej 70% powierzchni płytki. Płytki bardzo duże, większe niż 30x30 cm, powinny być układane tak, aby zaprawa przylegała do co najmniej 90% powierzchni płytki. Wszystkie płytki układane na zewnątrz oraz w miejscach trwale wilgotnych, a także na podłogach intensywnie eksploatowanych, powinny być przyklejane tak, aby zaprawa przylegała do całej powierzchni płytki. W celu spełnienia tych warunków, zaprawę klejącą należy nanosić także na całą powierzchnię odwrotnej strony płytki, cienką warstwą o równej grubości, pokrywającą wszystkie wyprofilowania. Przed stwardnieniem zaprawy należy wydrapać ze spoin jej ewentualne pozostałości, a płytki obmyć wodą. Sposób stosowania jako klej do płyt izolacyjnych idekoracyjnych: W zależności od wielkości i ciężaru płyt, klej należy nanosić na ich powierzchnię punktowo lub pasmami. Po przyłożeniu w przewidzianym miejscu płytę dobrze docisnąć do podłoża.
Opakowania: Wiaderka plastikowe 7 kg i 15 kg.
Przechowywanie: Do 12 miesięcy od daty produkcji, w miejscach suchych i w nieuszkodzonych opakowaniach fabrycznych i temperaturze od +5°C do +25°C.
Ostrzeżenie: Należy unikać kontaktu ze skórą oraz chronić oczy. W przypadku kontaktu z oczami, przemyć je obficie czystą wodą i zasięgnąć porady lekarza.
Opinie o produkcie (0) |
KoszykNewsletterPodaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.Statystyki
WalutyWersje językowe |