PartnerzyWyszukiwarkaProdukt dniaProducenciZaloguj się |
MOCNY BETON B-20 25 KG - Uniwersalna zaprawa betonowa, mrozoodporna 25-80 mm
Systemy naprawy betonów
15.38
PLN
MOCNY BETON B-20 25 KG - Uniwersalna zaprawa betonowa, mrozoodporna 25-80 mm
MOCNY BETON B-20 25 KG
OPAKOWANIE : WOREK 25 KG
Uniwersalna zaprawa betonowa, mrozoodporna 25-80 mm
Charakterystyka: Zaprawa budowlana w postaci fabrycznie przygotowanej suchej mieszanki do wykonywania cementowych podkładów podłogowych i elementów betonowych. Po zarobieniu wodą tworzy jednorodną masę, łatwą do rozprowadzania. Po stwardnieniu wodo- i mrozoodporna.
Przeznaczenie: Zaprawa przeznaczona jest do wykonywania cementowych podkładów podłogowych związanych z podłożem o minimalnej grubości 25 mm, względnie podkładów na warstwie rozdzielczej o minimalnej grubości 35 mm. Nadaje się do układania na wszystkich na spoiwach hydraulicznych oraz na warstwach paro-izolacji lub izolacji przeciwwilgociowej np. na balkonach Z zaprawy tej można wykonywać także inne drobne elementy wylewane bezpośrednio na budowie bądź w ogrodzie. Nadaje się do kotwienia słupków ogrodzeniowych.
Dane techniczne: Skład: cement portlandzki, wypełniacze mineralne, domieszki modyfikujące Gęstość nasypowa: ok. 1,7g/cm³ Wytrzymałość na ściskanie po 28 dniach: ≥ 20MPa Wytrzymałość na zginanie po 28 dniach: ≥ 4MPa Klasyfikacja wg PN-EN 13813:2003: CT-C20-F4 Zawartość rozpuszczalnego chromu w gotowej masie wyrobu: ≤ 0,0002%
Dane wykonawcze: Środki gruntujące: GRUNTOLIT-W 301 Temperatura stosowania (powietrza, podłoża, materiałów): od +5°C do +25°C Proporcje mieszania z wodą: ok.3,5 l na 25kg suchej mieszanki Czas przydatności do użycia po zarobieniu wodą: ok. 1 godzina Możliwość wchodzenia: po 48 godzinach (przy temperaturze +20°C) Minimalna grubość warstwy: 25 mm Maksymalna grubość warstwy: 60 mm Zużycie: ok. 20 kg/m²na 1 cm grubości warstwy zaprawy Możliwość układania warstw okładzinowych: po ok. 4 tygodniach i wilgotności ≤2% w przypadku płytek ceramicznych i wilgotności ≤1,5% w przypadku parkietów, paneli, itp.
Przygotowanie podłoża: Sposób przygotowania podłoża uzależniony jest od przyjętej opcji użycia. W każdym przypadku podłoże powinno być właściwie wysezonowane, mieć odpowiednią nośność i jednorodną strukturę. W przypadku wykonywania podkładu lub elementu związanego z podłożem powinno być ono oprócz zaleceń wstępnych oczyszczone z kurzu, gruzu, wapna, tłuszczów, smarów i innych zanieczyszczeń mogących zmniejszyć przyczepność układanej wylewki. Przed przystąpieniem do prac zaleca się wykonanie dylatacji oddzielającej podkład od ścian przez zamocowanie do nich taśmy dylatacyjnej. W przypadku podłoży chłonnych zaleca się zagruntować preparatem GRUNTOLIT-W 301. W innych przypadkach bezpośrednio przed wykonywaniem podkładu, podłoże zaleca się zwilżyć wodą lub preparatem GRUNTOLIT-W 301 i wylewać metodą „mokre na mokre”. W przypadku wykonywania podkładu na warstwie rozdzielczej przygotowanie podłoża należy rozpocząć od jego oczyszczenia i wykonania dylatacji oddzielającą wylewkę od ścian za pomocą taśmy dylatacyjnej. Następnie należy rozłożyć równomiernie na całej powierzchni folię PE o grubości min. 0,2 mm z wywinięciem na ścianę ponad przewidywany poziom wylewanego podkładu. Przypołączeniach folii trzeba zastosować zakład min.10 cm iskleić ją na złączach taśmą samoprzylepną lub zgrzać, takaby uzyskać szczelną izolację.
Przygotowanie produktu: Suchą mieszankę należy zarobić odpowiednią ilością czystej, chłodnej wody, mieszając ręcznie lub mechanicznie przy użyciu mieszarki do zaprawy względnie betoniarki. Masa nadaje się do wykorzystania bezpośrednio po zarobieniu z wodą. Po wymieszaniu pierwszej partii zaprawy należy sprawdzić jej konsystencję. W niezbędnych przypadkach skorygować ilość dodawanej wody. Zbyt duża ilość wody może mieć wpływ na obniżenie wytrzymałości zaprawy.
Sposób stosowania: Przygotowaną zaprawę należy układać warstwą o odpowiedniej grubości. Wykonany podkład powinien mieć równą powierzchnię, tworzącą płaszczyznę poziomą lub pochyloną zgodnie z wymaganym spadkiem. Zaprawę najczęściej układa się pasami pomiędzy prowadnicami (listwami lub rurkami) wyznaczającymi wymaganą grubość jastrychu. Elementy te powinny być rozmieszczone co ok. 100 cm i wypoziomowane. Nadmiar zaprawy ściąga się łatą prowadzoną po prowadnicach. Po wstępnym wyrównaniu, powierzchnię podkładu zaciera się dużą pacą tynkarską. Elementy wyznaczające grubość jastrychu przesuwa się w trakcie wykonywania podkładu lub usuwa się uzupełniając bruzdy. W przypadku podłóg narażonych na duże obciążenia rozciągające, a także w celu zwiększenia rozstawu szczelin dylatacyjnych zaleca się stosowanie zbrojenia. Może być ono wykonane z siatki stalowej o oczkach 5 x 5 cm do 15 x 15 cm z prętów średnicy Ø2 ÷ 4,5 mm. Wykonywanie podkładu zbrojonego przebiega tak samo jak w przypadku podkładu niezbrojonego, z tym, że prowadnice umieszcza się na odpowiednich podkładkach dystansowych, na których układa się najpierw siatki zbrojeniowe. Można ten podkład zbrojony wykonywać w dwóch fazach. W pierwszej nakłada się warstwę zaprawy równą połowie jastrychu, a po usunięciu prowadnic układa się zbrojenie. W drugiej fazie wykonuje się górną część podkładu, nanosząc zaprawę pomiędzy wypoziomowane prowadnice ułożone na zbrojeniu. Przy wykonywaniu podkładów należy przestrzegać zasad stosowania szczelin dylatacyjnych: konstrukcyjnych, izolacyjnych i przeciwskurczowych. Szczeliny przeciwskurczowe powinny dzielić powierzchnię na pola nie większe niż 30m², przy długości boku 6 m; 40m², przy długości boków nie większej niż 8 m gdy zastosowano zbrojenie przeciwskurczowe. W korytarzu rozstaw szczelin przeciwskurczowych nie powinien przekraczać 2-2,5-krotnej jego szerokości. W przypadku wykonywania elementu w szalunku, można zdjąć szalunek nie wcześniej niż po 48 godzinach (jeżeli element wysychał w temperaturze około 20ºC). W początkowym okresie twardnienia tj. przez 7-10 dni po wykonaniu, zaleca się odpowiednią ochronę przed przedwczesnym wysychaniem ( nasłonecznienie, przeciągi itp); poprzez stosowanie np.: folii izolacyjnych oraz zwilżanie wodą. Nieodpowiednia pielęgnacja wpływa na obniżenie końcowych parametrów elementu.
Czyszczenie narzędzi: Czystą wodą, bezpośrednio po zakończeniu pracy.
Opakowania: Worki 25 kg na paletach po 48 sztuk.
Przechowywanie: Do 12 miesięcy od daty produkcji, w miejscach suchych i w nieuszkodzonych opakowaniach fabrycznych.
Ostrzeżenie: Produkt po zarobieniu wodą daje odczyn alkaliczny. Należy unikać kontaktu ze skórą oraz chronić oczy. W przypadku kontaktu z oczami, przemyć je obficie czystą wodą i zasięgnąć porady lekarza. Opinie o produkcie (0) |
KoszykNewsletterPodaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.Statystyki
WalutyWersje językowe |