PartnerzyWyszukiwarkaProdukt dniaProducenciZaloguj się |
MURLEP B 126 Biała zaprawa murarska do betonu komórkowego 25 KG
Zaprawy murarskie
22.51
PLN
MURLEP B 126 Biała zaprawa murarska do betonu komórkowego 25 KG
MURLEP B 126
OPAKOWANIE : WOREK 25 KGBiała zaprawa murarska do betonu komórkowegoCharakterystyka:
Biała zaprawa murarska w postaci przygotowanej fabrycznie suchej mieszanki cementu, wypełniaczy mineralnych i domieszek modyfikujących. Po zarobieniu wodą tworzy jednorodną masę do murowania cienkowarstwowego. Po stwardnieniu wodo- i mrozoodporna. Zapobiega powstawaniu mostków termicznych w miejscach spoin między elementami muru.
Przeznaczenie:
Zaprawa przeznaczona jest do wykonywania zewnętrznych i wewnętrznych murów łączonych na cienką spoinę takich wykonywanych z takich elementów jak bloczki z betonu komórkowego (gazobetonu) oraz bloczki wapienno – piaskowe (silikatowych). Może być ponadto stosowana wewnątrz budynku do wyrównywania i wygładzania powierzchni ścian wykonanych z tych bloczków.
Dane techniczne: Skład: biały cement portlandzki, wypełniacze mineralne, domieszki modyfikujące Gęstość nasypowa suchej mieszanki: ok. 1,44 g/cm³ Gęstość objętościowa stwardniałej zaprawy: ok.1,30 g/cm³ Przyczepność do podłoŜa: zniszczenie w podłożu Wytrzymałość na ściskanie po 28 dniach: M10 Wytrzymałość na zginanie po 28 dniach: ≥ 3 MPa Absorpcja wody spowodowana podciąganiem kapilarnym: 0,12 kg/m²√min Przepuszczalność pary wodnej μ (wartość tabelaryczna): 5/20 Wytrzymałość spoiny (wartość tabelaryczna):: ≥ 0,30 MPa Współczynnik przewodzenia ciepła λ (wartość tabelaryczna): < 0,47 W/(m*K) Reakcja na ogień: Klasa A1 Uziarnienie: 0–0,5 mm Zawartość chlorków: 0,01%Cl
Dane wykonawcze: Temperatura stosowania (powietrza, podłoża, materiałów): od +5°C do +25°C Proporcje mieszania z wodą: ok. 6,0 litra wody na 25 kg suchej mieszanki Grubość spoin: od 1 do 3 mm Czas przydatności do użycia po zarobieniu wodą: ok. 6 godziny (w temperaturze +20°C i wilgotności powietrza ok. 60%) Czas korygowania świeżej zaprawy: do 8 minut Zużycie: ok. 1,40 kg suchej mieszanki na 1 dm3 świeżej zaprawy
Sposób użycia:
Przygotowanie materiałów ściennych: Elementy przeznaczone do układania w murze powinny być wolne od kurzu, pyłów, okruchów i innych zanieczyszczeń mogących zmniejszyć przyczepność zaprawy. Należy przygotować taką ilość materiałów, aby było możliwe wykonanie ścian konstrukcyjnych w obrębie jednej kondygnacji z elementów tej samej odmiany i klasy wytrzymałości. Należy stosować elementy o wysokiej dokładności wymiarów. Odchyłki wymiarów bloczków z betonu komórkowego, łączonych na cienkie spoiny nie powinny przekraczać: na długości ± 3 mm, na wysokości i grubości ± 2 mm.
Przygotowanie produktu: Suchą mieszankę należy wsypywać stopniowo do pojemnika zawierającego odpowiednią ilość czystej, chłodnej wody, mieszając ręcznie lub mechanicznie za pomocą wolno obrotowego mieszadła, aż do uzyskania jednorodnej, pozbawionej grudek masy. Odstawić na czas dojrzewania wynoszący 5 minut i ponownie dokładnie wymieszać. Masa powinna mieć konsystencję gęstej śmietany; po rozprowadzeniu na murze, ząbki utworzone przez prowadzoną kielnię nie mogą się jednak rozpływać. W przypadku potrzeby wykorzystania części opakowania, całą suchą mieszankę należy starannie wymieszać, gdyż w czasie transportu mogło nastąpić rozdzielenie składników. Stwardniałej masy nie rozrabiać wodą, ani nie mieszać ze świeżym materiałem.
Sposób stosowania: Mury z cienkimi spoinami można wykonywać, jeśli grubość ściany równa jest grubości zastosowanego bloczka. Mury o grubości wymagającej łączenia bloczków i płytek (elementów uzupełniających), należy wykonywać tradycyjnie, najlepiej przy użyciu zaprawy ciepłochronnej. Zaprawę klejącą należy nanosić na górną powierzchnię niżej ułożonej warstwy bloczków (spoina pozioma) oraz na powierzchnię boczną elementu sąsiedniego (spoina pionowa). Przy użyciu bloczków łączonych na pióro i wpust, spoiny pionowej na ogół nie wypełnia się zaprawą. Przed nałożeniem zaprawy klejącej, wierzch poprzedniej warstwy bloczków należy w niezbędnych przypadkach wyrównać, a następnie dokładnie zmieść miękką szczotką. Do wyrównywania bloczków o gęstości objętościowej 400 i 500 kg/m3 wykorzystuje się pacę pokrytą gruboziarnistym papierem ściernym. Do wyrównywania bloczków o większej gęstości stosuje się specjalne pace do strugania, mające szereg zębatych ostrzy. Do rozprowadzania zaprawy klejącej należy stosować specjalne kielnie korytkowe o szerokości dostosowanej do grubości bloczków lub kielnie płaskie z krawędziami ząbkowanymi o wielkości ząbka 4-8 mm. Bloczki należy układać na świeżej warstwie zaprawy i dobijać gumowym młotkiem. Należy przestrzegać zasad przewiązywania. Wyciśnięty ze spoin ewentualny nadmiar zaprawy, należy ostrym ruchem zebrać kielnią. Prace należy prowadzić przy bezdeszczowej pogodzie.
Czyszczenie narzędzi: Czystą wodą, bezpośrednio po zakończeniu pracy.
Opakowania: Worki 25kg na paletach po 42 sztuki.
Przechowywanie: Do 12 miesięcy od daty produkcji, w miejscach suchych i nieuszkodzonych opakowaniach fabrycznych. Ostrzeżenie:
Produkt po zarobieniu wodą daje odczyn alkaliczny. Należy unikać kontaktu ze skórą oraz chronić oczy. W przypadku kontaktu z oczami, przemyć je obficie czystą wodą i zasięgnąć porady lekarza.
Opinie o produkcie (0) |
KoszykNewsletterPodaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.Statystyki
WalutyWersje językowe |